Regionala nätverk

Här nedanför listas föreningarna enligt geografiskt läge – söder till norr:

NSPH Skåne

Michelle Nilsson | michelle@nsphskane.se

Skåne – Lokalt forum Malmö

Gemensam adress | lokaltforum@hotmail.se
Hans Hedenby | hans.hedenby@outlook.com
Bo Persson | bopersson@telia.com

NSPH Halland

Mary-Anne Jakobsson | maryanne@nsph-halland.se

NSPH Blekinge

Kansli | info@nsphblekinge.se

Nätverket för psykisk hälsa i Kalmar län

nphkalmarlan@gmail.com

NSPH Jönköping

Katriina Hugosson | sjohaga@gmail.com
Margit Ferm | margit.ferm@fermland.se

NSPHiG Västra Götaland

Sonny Wåhlstedt | sonny@nsphig.se

NSPH Östergötland

Anita Rinman | anita@rinmans.com
Jens Mikael Hansen | jens.m.hansen@bredband.net

NSPH Sörmland

Kontakt nås via | nsph18sormland@gmail.com
Caroline Lind | carro_lindh81@hotmail.com

NSPH Gotland

Yngwe Lindell | kelpyl@hotmail.com
Sebastian Östborn | mreastborn@gmail.com

NSPH Stockholm

Lennart Håwestam | rsmhstockholm@comhem.se 
Anita Odell | anita.b.odell@gmail.com

NSPH i Örebro län

Birgitta Gunnarsson | anhorigkonsulent@psykiatrisktsamarbete.se

NSPH Uppsala

Petra Rohrer | petra.rohrer@sv.se
Cecilia Ingard | cecilia.ingard@regionuppsala.se
Elisabeth Axberg | elisabeth.axberg@hsovisst.se

NSPH Västmanland

Pauline Salzer | pauline.salzer@sv.se

Gävleborg – Nätverket Gästrikland

Janet Ohlslid | ohlslid@telia.com
Anna Öhman | anna.ohman@lg.se

Samverkar även med kommuner i Hälsingland

Nätverket NSPH i Värmland

Helen Hemberg Erikssson/Eva Lövåker | info@ebl-skolan.se

Dalarnas nätverk för psykiatri

Anette Kruse | anette@khkonst.com

Jämtlands läns brukarråd – JLB

Gemensam adress | info@jlbz.se

Ia Linusson | ia.linusson@grongatan.se

Västernorrland

Kicki Östensson | kicki.ostensson@gmail.com

Västernorrland

Kicki Östensson | kicki.ostensson@gmail.com

Hjärnkoll Västerbotten

hjarnkollvasterbotten24@gmail.com 

Ordförande: Lage Grankvist | lagegran@gmail.com | Tel: 070-286 98 15

NSPH Umeå: Torbjörn Olofsson | torbjorn.olofsson17@gmail.com

NSPH Inlandet: Lage Grankvist | lage.gran@gmail.com

NSPH Norrbotten

Tyra Hansson | rsmh.gemenskapen@spray.se